24940778
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Radvanecki staw

Region Českolipsko

Sloup v Čechách, 471 52

E-mail:starostka.sloup@seznam.cz
Web:www.obecsloupvcechach.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Staw Radvanecki rybník leży na północnym krańcu miejscowości rekreacyjnej Sloup w Czechach, w szerokiej dolinie Dobranovskiego potoku.

Staw Radvanecki rybník leży w górnym biegu Dobranovskiego potoku między Radvancem a Sloupem. Zajmuje powierzchnię 8,67 ha, jego brzegi są przeważnie pokryte lasem a na północy sąsiadują ze stosunkowo dużym torfowiskiem. Naprzeciwko, na południowej stronie, znajduje się potężna tama z wypływem, biegnącym szerokim murowanym tunelem.

Już w 1890 roku na południowo wschodnim brzegu stawu znajdowało się kąpielisko z piaszczystą plażą, która została później rozszerzona. Kąpielisko pozostało ulubionym miejscem rekreacyjnym i po II Wojnie Światowej. W 1965 r. rozpoczęto jego rekonstrukcję a w 1967 roku zostało ponownie uroczyście otwarte. Na jego terenie znajduje się także letnie obozowisko z chatkami.

Na terenie kąpieliska znajduje się restauracja, kiosk, umywalnia, prysznice z ciepłą wodą, WC na zewnątrz i w budynku a dla małych dzieci zjeżdżalnia do wody. W wypożyczalni łódek jest do dyspozycji 8 łódek a dla posiadaczy kart wędkarskich możliwość wykupienia zezwolenia do wędkowania sportowego. Plaże są trawiaste i piaszczyste. Dno kąpieliska jest piaszczyste.

Powierzchnia: 8 ha

, autor: Milan Drahoňovský

Typ wyposażenia: Staw, zbiornik
Plaża: Piaszczysta
Wyposażenie - ; kąpanie: Ślizgawka
Wyposażenie inne: Prysznice, WC, Punkt gastronomiczny, Restauracja, Autokemping
Możliwości uprawiania sportu: Boisko, Tenis stołowy, Wypożyczalnia łódek i innego sprzętu
Inne możliwości: Windsurfing, Wędkarstwo

, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zamknąć mapu