30172677
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nowy ratusz w miejscowości Jablonec nad Nisou

Góry Izerskie

Mírové náměstí 19
Jablonec nad Nisou, 466 01

GSM:+420 774 667 677
E-mail:info@jablonec.com
Web:www.jablonec.com
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Funkcjonalistyczny prostokątny pięciopiętrowy budynek ratusza znajduje się na głównym i najstarszym rynku miasta Jablonec.

Jej budowa przebiegała w latach 1931–1933 według projektu inż. arch. K. Wintera. Decyzja o budowie nowego ratusza wynikała z potrzeby zastąpienia starego ratusza obiektem, który lepiej spełniałby potrzeby samorządu miejskiego i jednocześnie architektonicznie dopełniłby centrum miasta. Dlatego nowy ratusz był od początku koncypowany również jako centrum kulturalne z restauracjami i kinem. Wieża ratuszowa z panoramicznym widokiem na miasto jest dostępna w letnich miesiącach.

Położenie: rynek Mírové náměstí

Jablonec z lotu ptaka w nowej odsłonie dopiero w sezonie letnim 2015

Jablonecka wieża ratuszowa będzie w tym roku niedostępna dla turystów, ponieważ poddana będzie szeroko zakrojonej rekonstrukcji!

W Jabloncu n. N. zostanie przeprowadzony remont zewnętrznej elewacji, wnętrza wieży, wymienione zostaną okna. Inwestycja będzie finansowana z programu rewitalizacji miejskiej strefy zabytkowej. Dofinansowanie zostało już przyznane. Roboty budowlane będą trwały od 15 maja do końca tego roku. 

Godziny otwarcia

Maj - Grudzień --

Bilety wstępu

Pełna opłata:20,00 CZK
Dzieci:10,00 CZK
Studenci:10,00 CZK
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu