26144297
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Riegrova ścieżka i Bozkovské jaskinie

Czeski Raj

W okolicach Semil proponujemy wycieczkę, która jest orientowana na ciekawości Geoparku Czeski raj. Do Semil was przewiezie zielona linia sezonowych autobusów turystycznych. Z rynku w Semilach was poprowadzi czerwony szlak turystyczny około pomniku autorów Antala Staška a Ivana Olbrachta do miejscowości Bítouchov, gdzie was zainteresuje architektura zachowanej dzwonnicy. Czerwony szlak turystyczny prowadzi dalej dolinom Jizery po ścieżce Riegrove wybudowanej w roku 1909.

U hotelu Podspálov macie do wyboru z kilka mozliwości. Tutaj moźecie waszom wycieczkę ukończyć i odjechać pociągiem do miasta Železný Brod a dalej do Semil albo Turnova. Pieszo moźecie kontynuować po drodze przeciwko prądu rzeky Kamenice a pózniej skręcić wprawo po niebieskim szlaku. Wyjdziecie do wyżej położonego Spálova nad dolinom Jizery. Niebieski szlak turystyczny poprowadzi was około ciekawej Myszy skały, która jest interesująncym punktem widokowym. Po niebieskim szlaku turystycznym dojdziecie na skrzyzowanie „pod Medencem“, gdzie przejdziecie na szlak turystyczny oznaczony żóltym kolorem. Po tym szlaku około punktów widokowych zejdziecie do Bítouchova do restauracji u Jizery.

Do Semil możecie się wrócić po tym samym czerwonym szlaku turystycznym albo po niebieskim a zóltym, który prowadzi przez część Podmoklice. Miłośnikom następnych wycieczek geologicznych ciekawości proponujemy kontynuować z Podspálova po czerwonym szlaku ścieżkom Palackého do Bohuňovska, gdzie jest dworzec kolejowy Jesenný a juź nieistniejąca fabryka na pape. Na skrzyzowaniu tras turystycznych bedziecie sie kierować wprawo po niebieskim szlaku, gdzie dojdziecie do Bozkovských dolomitowych jaskiń.

Zainteresowanym o zwiedzanie jaskini polecamy zarezerwować się wczesnie. Wycieczke można zakonczyć v Bozkově, gdzie się możecie pośilić, rozglądnąć się z wieży kosćioła i odwiedzić lokalne centrum informacji. Do Semil jeżdrzą autobusy międzi 15 a 17 godżinom (zależi od tego czy jest wolny dzień od pracy, sobota albo niedziela). Wytrwali mogą do Semil przyjść po żółtym a niebieskim znaku turystycznym. Pujdziecie przez Podbozkov, gdzie przejdziecie rzekę „Vošmenda“ a około ciekawej Sejkorskej kapliczki.

Riegrova stezka
Riegrova stezka
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu