26242607
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Turnovsky rowerowy szlak turystyczny

Czeski Raj

Dla rowerzystów, którzi przyjadom do Turnova, ale tez dla lokalnych mieszkanców jest przygotowan „Turnovski rowerowy szlak turystyczny“, który was zaprowadzi kolo wielu ciekawych miejsc i zabytków w okolici miasta. Rowerowy szlak turystyczny jest znaczony lokalnym oznakowaniem, prowadzoncym po instniejacych szlakach rowerowych i drogach s minimalnym ruchem samochodowym. Na calym szlaku znajduja sie przystanki odpoczynkowe s lawkami dla rowerzystów i tablice s mapa dokladna.

Rowerowy szlak turystyczny kopioje 24 km dlugi okrag kolo miasta i sasiednich wiosek. Swoja podroz mozecie rozpoczac od dworca kolejowego „Turnov - město“ albo we wiosce Záholice, gdzie jest mozliwosc zaparkowania samochodu. Do ciekawostek na trasie nalezi statua piaskowcowa nieznanego autora z końca 18 wieku. Znajduje sie na Vrchůře, jednym z najwyzszych miejsc w mieście. Jest tu ladny widok na miasto z dominujacym kościolem poświeconym Marii Pannie, dalej widok na gród Valdštejn, na Trosky a na dalsze ciekawostki Czeskiego raju.

Trasa prowadzi kolo browaru Rohozec, który powstal na poczatku 20 wieku. Do dzisiaj sie tu gotuje piwo wedlug autentycznej receptury, która pochodzi z doliny Vazovec. W Ohrazenicích bedziecie mijać pomnik kamienny na skrzyzowaniu z roku 1813, który pokazuje trzy glówne kierunki - kierunek na Turnov, Mladou Boleslav a Liberec. Ciekawe sa tez dwa kościoly, które sa na szlaku - kościól św. Jakuba z polowy 16 wieku we wiosce Přepeře a kościól Św. Jana Chrzciciela w miejskiej cześci „Nudvojovice“.

Turnovský cyklookruh jpg
Turnovský cyklookruh jpg
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu