29350134
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Prawa przy wędkowaniu

Góry Izerskie

Do Republiki Czeskiej przybywa wielu miłośników wędkowania i sportowego połowu ryb.

Przestrzeganie prawa przy wędkowaniu i połowie ryb nadzorowane jest przez wiele organizacji m.in. Czeski i Morawski Związek Wędkarski, Lasy Państwowe, Ministerstwo Środowiska Naturalnego oraz samodzielne, zarejestrowane związki wędkarskie.

Pozwolenie na połów ryb, po przedstawieniu państwowej karty wędkarskiej, wydaje odpowiednia organizacja odpowiedzialna za akweny wodne. Pozwolenie może obejmować obszar jednego rewiru, regionu lub całościowo kilka lokalizacji. Zezwolenie można wykupić na jeden, dwa, siedem lub czternaście dni oraz na miesiąc, pół roku i cały rok.

Państwową kartę wędkarką sprzedaje, po przedstawieniu paszportu, powiatowy, miejski lub gminny urząd na okres jednego do dwóch dni, na okres krótszy niż rok, na rok oraz jednorazowo dla młodzieży do piętnastu lat. Rewiry zasadniczo dzielą się na akweny, w których żyją pstrągi (można tu zwłaszcza łowić ryby łososiowate) oraz akweny zwykłe gdzie można łowić ryby drapieżne i nie drapieżne (karpie).

Sezon wędkarski:

Na wodach, w których żyją pstrągi sezon trwa od 16 kwietnia do końca listopada. Na pozostałych wodach zakaz połowu obowiązuje od 18 marca do 14 czerwca. W akwenach zamkniętych (zalewy, jeziora, odnogi rzek, stawy i inne) sezon ochronny trwa jedynie do 30 kwietnia. W wybranych akwenach sezon łowny trwa cały rok. Ryby drapieżne w wodach, w których nie występują pstrągi, można łowić od 15 czerwca do końca roku.

ilustrační foto
ilustrační foto
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu