29945574
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Formacja Drábské světničky

Czeski Raj

Mnichovo Hradiště, 295 01

Telefon:+420 326 776 739
E-mail:mic@mnhradiste.cz
Web:http://www.mnhradiste.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Była skalna twierdza Drábské světničky wznosiła się na skraju półki skalnego masywu obok bazaltowego szczytu Mužský niedaleko miejscowości Mnichovo Hradiště.

Zespół umocnień wybudowano już w XIII wieku na siedmiu piaskowcowych blokach, które są od siebie oddzielone wąskimi rozpadlinami. Pomimo to, że od końca XV wieku budowla niszczała, do dziś zachowały się pozostałości osiemnastu izb, które były całkowicie lub częściowo wykute w piaskowcu i służyły przede wszystkim jako spiżarnie. Na skałach są również widoczne ślady po siedmiu drewnianych budowlach i sześciu konstrukcjach mostów, które łączyły poszczególne bloki. Dzięki korzystnemu położeniu i mistrzowskiemu wykorzystaniu formacji skalnych, tworzących zasadniczą część umocnień, twierdza Drábské světničky długie lata była nie do zdobycia.

Obecnie ta była twierdza jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc kraju, ponieważ oferuje wspaniałe widoki na piękny krajobraz Chronionego Parku Krajobrazowego Czeski Raj, który w 2005 roku ogłoszono parkiem geologicznym UNESCO.

Twierdza Drábské světničky jest wolnodostępna.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu