26751700
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Niebieskie z nieba albo zegarek z fontannom? V Lomnici nad Popelkou nic niemożliwego!

Czeski Raj

Macie wolne a nie możecie się zdecydować gdzie się wybrać na wycieczkę?

Wyruszcie do Lomnice nad Popelkou. Nic tutaj niejest niemożliwe! K błankietnemu niebu jest tutaj naprawde blisko a możecie się prawie dotykać chmur, jeżeli pójdziecie na lokalne punkty widokowe.

Punkt widokowy „Smetanova vyhlídka“, punkt widokowy „Kumburk“, wieża widokowa „Tábor“ - tak wysoko i tak blisko do przepięknych okolic. W areału narciarskim „V Popelkách“ możecie wejść po schodach na zrekonstruowany punkt widokowy skoczni narciarskiej K-70. W Lomnici możecie zachwycać sie pięknością - wielkim zegarem szafowym z fontannom. Tą wyjątkowom sztukę możecie zobaczyć, w Muzeu miejskim i galerii w Lomnici nad Popelkou, razem z meblami historycznymi, pokazem mody historycznej, obrazami albo kolekcją broni palnych. W pokojach historycznych rodu Šlechtů będziecie czuć się jak w zamku.

Funkcjonalny zegar szafowy ma bogatą historie. Wyprodukowany był roku 1832 zegarmistrzem Franzem Schmidtem w Jaroměři. Właścicielem tego zegaru był Dr. Antonín Šlechta, rycerz Sedmihorský, założyciel pierwszych wodoleczniczych łażni w Czechach - Łażnie Sedmihorky blisko miasta Turnov - to może być powodem dlaczego zegarek jest z fontannom. Iluzje cieknącej wody powodóje rotacyjny szklany drążek. Bogata jest też dekoracja zegaru, ornamenty z motywami roślinnymi lub krajobrazem romantycznym. Odwiedżcie muzeum i sprawdżcie sami!

Muzeum Lomnice nad Popelkou
Muzeum Lomnice nad Popelkou
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu