26172167
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Turnovsky rowerowy szlak turystyczny

Czeski Raj

Turnov

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Rowerowy szlak turystyczny kopioje 24 km dlugi okrag kolo miasta Turnov i sasiednich wiosek.

Rowerowy szlak turystyczny jest znaczony lokalnym oznakowaniem, prowadzoncym po instniejacych szlakach rowerowych i drogach s minimalnym ruchem samochodowym. Na calym szlaku znajduja sie przystanki odpoczynkowe s lawkami dla rowerzystów i tablice s mapa dokladna.

Rowerowy szlak turystyczny kopioje 24 km dlugi okrag kolo miasta i sasiednich wiosek. Swoja podroz mozecie rozpoczac od dworca kolejowego „Turnov - město“ albo we wiosce Záholice, gdzie jest mozliwosc zaparkowania samochodu. Do ciekawostek na trasie nalezi statua piaskowcowa nieznanego autora z końca 18 wieku. Znajduje sie na Vrchůře, jednym z najwyzszych miejsc w mieście. Jest tu ladny widok na miasto z dominujacym kościolem poświeconym Marii Pannie, dalej widok na gród Valdštejn, na Trosky a na dalsze ciekawostki Czeskiego raju.

Trasa prowadzi kolo browaru Rohozec, który powstal na poczatku 20 wieku. Do dzisiaj sie tu gotuje piwo wedlug autentycznej receptury, która pochodzi z doliny Vazovec. W Ohrazenicích bedziecie mijać pomnik kamienny na skrzyzowaniu z roku 1813, który pokazuje trzy glówne kierunki - kierunek na Turnov, Mladou Boleslav a Liberec. Ciekawe sa tez dwa kościoly, które sa na szlaku - kościól św. Jakuba z polowy 16 wieku we wiosce Přepeře a kościól Św. Jana Chrzciciela w miejskiej cześci „Nudvojovice“.

Krajina Českého ráje
Krajina Českého ráje
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu