26816309
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Tomovy parky s.r.o.

Czeski Raj

Karlovice-Radvánovice 123
Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 389 181
GSM:+420 731 612 216
E-mail:obchod@tomovyparky.cz
Web:www.tomovyparky.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Urządzenia na place zabaw dla dzieci, nietypowe elementy małej architektury, inne wyposażenie ruchome

Firma Tomovy parky s.r.o. powstała w 2003 roku w małym warsztacie w centrum Turnova jako wyraz pasji trzech udziałowców. Spod ich rąk wychodzić zaczęły unikatowe place zabaw dla dzieci z nieużywanego dotąd w Czechach materiału - akacji. Drzewa te przybyły do Europy z Ameryki Północnej. Ich drewno jest bardzo niewdzięczne do obróbki, jest bowiem niezwykle twarde, najtwardsze w Europie. I to właśnie jest ogromnym plusem w przypadku elementów placu zabaw - drewno wytrzymuje duże obciążenia i w dodatku ma bezdrzazgową strukturę, dzieci więc nie mogą się o nie pokaleczyć, jak bywa to w przypadku drewna innych gatunków. Cały proces produkcji od początku do końca to praca ręczna.

Dziś w Czechach i okolicznych krajach europejskich znajdziemy wiele placów zabaw składających się z tych oryginalnych urządzeń i nietypowych elementów małej architektury. Firma w Hnanicach zatrudnia ponad 100 osób.

Jej produkty mają najwyższe czeskie i europejskie certyfikaty jakości. Tomovy parky są członkiem prestiżowej Europejskiej Federacji Urządzeń Zabawowych FEPI. Firma z Czeskiego Raju stała się w ten sposób pierwszą z Europy Środkowej i Wschodniej, która dostąpiła tego zaszczytu.

Spółka Tomovy parky s.r.o. prowadzi też unikatowy, jedyny w Czechach naturalny park dla dzieci „Šťastná země“ („Szczęśliwa Kraina“) w Radvánovicach koło Turnova. Od wiosny do jesieni park odwiedza ok. 50 tysięcy dzieci i dorosłych. Właśnie tu można się też najlepiej zapoznać z oryginalnymi urządzeniami firmy. Na powierzchni parku znajdziemy dziesiątki drewnianych zabawowych urządzeń dla dzieci: model pałacu Hrubá Skála, drewniane huśtawki, zestawy sprawnościowe, linaria a także nowość na czeskim rynku - duże dmuchane trampoliny i wiele innych atrakcji dla małych i dużych. „Šťastná země“ oferuje możliwość nietradycyjnego spędzenia czasu wolnego, w wakacje odbywają się tu ogromne imprezy kulturalne i rozrywkowe dla całej rodziny - na przykład święto słomy, bitwa gotycka i pomidorowa oraz wiele innych.

Tomovy parky, s.r.o., autor: Pavel Charousek

Wykład w obcym języku: język angielski

Tomovy parky, s.r.o., autor: Pavel Charousek
Tomovy parky, s.r.o., autor: Pavel Charousek
Tomovy parky, s.r.o., autor: Pavel Charousek
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu