30260630
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Farma Klokočí - ; Anna Hudská

Czeski Raj

Klokočí 73
Turnov, 511 01

GSM:+420 739 756 657
E-mail:farma@klokoci.cz
Web:www.klokoci.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Mięso z królika oraz przetwory z owoców i warzyw.

Anna Hudská rolnictwem zajmuje się od dzieciństwa, ale dopiero od roku 2006 poświęciła się mu w pełni. Wtedy od swojego teścia przejęła hodowlę dyń, nabyła pierwsze dwa króliki a dzieciom kupiła grę Farmer. Gra ma proste zasady: kiedy zdobędzie się sześć królików, kupuje się owcę, za dwie owce świnię, za trzy świnie - krowę. W 2008 roku było już tyle królików, że Anna Hudská mogła zapewnić sobie bazę do hodowli owiec i kóz. „W tej chwili kupuję kury, do krowy się zbliżam” - komentuje powstanie swojego ekologicznego gospodarstwa pani Hudská.

Farma stopniowo rośnie, właścicielka dba o równowagę produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz o przestrzeganie wszystkich zasad zrównoważonego rozwoju (ekologicznego, społecznego i ekonomicznego). Jej celem jest stworzenie gospodarstwa, które będzie małe, ale działać będzie tak, żeby można było przy nim zatrudnić osoby niepełnosprawne.

Goście w Klokočí przyjmowani są z otwartymi ramionami. Zobaczyć tu można nietradycyjne rasy zwierząt, zapomniane rodzaje warzyw, niezwykłe metody hodowli... Zwierzęta są przyzwyczajone do obecności małych dzieci. Można tu obejrzeć wiele ciekawych rzeczy, można też co nieco kupić, skosztować a także pogłaskać i poprzytulać... Po prostu poznać.

W sprzedaży m. in. mięso z królika, dynie hokkaido, sezonowe warzywa, świeże owoce i suszone owocowe specjały (owocowe cukierki, suszone ćwiartki jabłek i gruszek, orzechy), oprócz tego zioła - suszone i świeże.

Farma Klokočí, autor: archiv Farma Klokočí

Wykład w obcym języku: język angielski

Farma Klokočí, autor: archiv Farma Klokočí
Farma Klokočí, autor: archiv Farma Klokočí
Farma Klokočí, autor: archiv Farma Klokočí
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu