26876098
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Wytwórnia soków Moštovna Lažany, spol. s.r.o.

Czeski Raj

Lažany 71
Pěnčín, 463 45

Telefon:+420 485 146 114
E-mail:info@mostovna-lazany.cz
Web:www.mostovna-lazany.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Soki owocowe bez konserwantów i innych dodatków chemicznych

Wytwórnia soków Moštovna Lažany powstała w 1965 roku wśród rozległych plantacji jabłoni i drobnych owoców na skraju Czeskiego Raju. Jej założeniem zainteresowani byli zwłaszcza hodowcy z okolicznych wsi w rejonie Turnova. Pierwsza nazwa firmy to „Zdroj Českého ráje“ (w tłumaczeniu „Źródło Czeskiego Raju“), później zmieniona ona została na funkcjonującą do dziś - Moštovna Lažany. Wytwórnia zajmuje się przetwórstwem jabłek od małych i dużych hodowców w regionie. Podczas produkcji wykorzystuje się bogate, ponad czterdziestoletnie doświadczenia w tradycyjnej produkcji soków. Wszystkie powstają drogą naturalną bez użycia konserwantów czy innych dodatków chemicznych.

Obecnie produkowanych jest 16 rodzajów wysokiej jakości napojów (nowością są napoje typu BIO). Po wyciśnięciu owoców, sok jest dokładnie klarowany, filtrowany, pasteryzowany i natychmiast przelewany do butelek. Dzięki temu procesowi przeróbki i konserwacji zachowuje swoją naturalną wartość, smak i wyraźny aromat. Szklana butelka to najlepsze opakowanie - dzięki niej można w pełni korzystać z oryginalnego i orzeźwiającego smaku soku.

Wytwórnia koncentruje się przede wszystkim na przetwarzaniu owoców od hodowców z terenu Czeskiego Raju. Dużą częścią produkcji jest sok jabłkowy czysty (Jablečný mošt), sok jabłkowy z błonnikiem (Jablečný mošt s vlákninou), sok gruszkowy (Hruškový mošt), marchew z jabłkiem (Mrkev s jablkem), sok wiśniowy (Lisovaná višeň) i winogronowy z odmiany Müller Thurgau. Bardzo popularne są, zwłaszcza ostatnio, soki typu BIO - z błonnikiem (BIO Jablečný s vlákninou) i jabłkowy (BIO Jablečný). W asortymencie firmy są też wysokiej jakości napoje z naturalnych koncentratów - czarnej porzeczki, wiśniowy, „mieszanka ogrodowa“, pomarańczowo - jabłkowy, ziołowy z kwiatów bzu czarnego i truskawkowy.

Firma Moštovna Lažany była też nagradzana - jest laureatką wyróżnienia „Produkt Roku 2005 Województwa Libereckiego” za sok jabłkowy i „Produkt Roku 2006 Województwa Libereckiego” za napój z czarnej porzeczki. Ten sam sukces powtórzyła w 2007 za napój wiśniowy i w 2008 za sok jabłkowy z błonnikiem.

Soki kupić można w wieku sklepach w regionie oraz w sklepie firmowym od poniedziałku do piątku w godz. od 6.00 do 14.00.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu