26799340
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dolina rzeki Izery - ; Ścieżka Riegrova stezka

Czeski Raj

Oto zaproszenie na spacer po jednym z najpiękniejszych zakątków tego regionu. Rzeka Izera w niewielkiej odległości od miasta Semily ukształtowała dolinę przypominającą kanion, przez którą prowadzi ścieżka o nazwie Riegrova stezka.

Wśród najpiękniejszych miejsc, przez jakie ścieżka prowadzi, jest skalna brama wejściowa przy Bítouchovie, którą turyści pokonują po wiszącej nad rzeką kładce o długości 80 m. W pobliżu najwyżej położonego miejsca ścieżki powstał punkt widokowy „Böhmova vyhlídka“, skąd roztacza się widok na kanion oraz punkt widokowy „Krkavčí vyhlídka“ znajdujący się na przeciwległym brzegu. Przy punkcie widokowym „Böhmova vyhlídka“ znajduje się zadaszone miejsce służące turystom do odpoczynku.

„Riegrova stezka“ kończy swój bieg w Podspálovie u zbiegu rzek Izery i Kamenicy. Można tu zjeść w hotelowej restauracji i jednocześnie się zastanowić, w którą stronę kontynuować wędrówkę - czy do miasta słynącego z przemysłu szklarskiego Železný Brod, czy może do Bozkova do jaskiń dolomitowych a może po ścieżce Palackiego do ruin zamku Návarov lub z powrotem po górnej krawędzi doliny (ścieżką Kamenického stezka“) do Semil?

Riegrova stezka
Riegrova stezka
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu