27163236
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Drewniana biżuteria - ; Miroslava Řezníková

Czeski Raj

Koberovy 8
Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 487 354 657
GSM:+420 607 167 101
E-mail:miroslava.reznikova@koberovy.cz
Web:www.drevenysperk.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Drewniana biżuteria, drobne dekoracje i ozdoby.

Miroslava Řezníková rzeźbić nauczyła się już jako młoda dziewczyna. Mieszkała wtedy na Słowacji, a kształciła się w spółdzielni pracy rękodzieła ludowego w Rajcu koło Żyliny. Przez długie lata nie pracowała jednak w swoim zawodzie, powróciła do niego dopiero w 1993 roku. Zaczęła od dostarczania drewnianej biżuterii do różnych małych sklepików, stopniowo rozwijała produkcję, a dziś jej wyroby spotkać można w wielu miejscach na terenie całego kraju. Jak sama mówi, jej ambicją jest ozdabianie kobiet. Mieszkając w krainie szklarstwa, która rozciąga się wokół Železnego Brodu, specjalnie wybrała inny materiał niż szkło. W swojej pracowni przy pomocy rzeźbiarskich narzędzi tworzy oryginalne spinki do włosów, sprzążki, brosze, wisiorki i naszyjniki.

Na terenie Czeskiego Raju wyroby Miroslavy Řezníkovej znaleźć można w sklepie z produktami regionalnymi w ośrodku Ozdravovna w Radostínie koło Sychrova, w galerii Pod Troskou w Ktovej a także w wielu innych miejscach. Można również pójść do samej pracowni w Koberovach u podnóża Kozákova.

Miroslava Řezníková tworzy przede wszystkim drobne dekoracyjne przedmioty, a zwłaszcza biżuterię, z wykorzystaniem drewna z krajowych drzew owocowych i innych liściastych (orzech, jabłoń, śliwa, czereśnia, sumak, grusza i in.).

Oprócz współpracy z kilkoma odbiorcami w Czechach i za granicą (małe sklepiki, galerie, pracownie artystyczne) pani Řezníková stara się wychodzić naprzeciw indywidualnym życzeniom klientów w swojej pracowni (prace na zamówienie).

Od roku 1998 prowadzi też zajęcia w Towarzystwie Edukacyjnym Rzemiosł Artystycznych (Vzdělávací spolek uměleckých řemesel) w Pradze, organizuje również inne - tygodniowe lub weekendowe - kursy. Miroslava Řezníková brała udział w kilku wystawach zbiorowych i pokazach mody wraz z innymi twórcami biżuterii i odzieży. Uczestniczy także w wielu targach rzemiosła, gdzie prezentuje produkcję biżuterii.

Przez cały rok pokazy produkcji.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu