25737471
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Centrum Informacji Turystycznej KRNAP Vrchlabí

Karkonosze

Náměstí Míru 223
Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 456 761
E-mail:his@krnap.cz
Web:http://www.krnap.cz/ic-vrchlabi
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Centrum Informacji Turystycznej Vrchlabí położone jest przy drodze do miejscowości Špindlerův Mlýn, naprzeciwko kościoła pseudogotyckiego św. Wawrzyńca w trzech domkach historycznych.

W domku środkowym znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, a w dwóch domkach bocznych znajduje się ekspozycja etnograficzna oraz wystawy sezonowe Muzeum Karkonoszy, którego organizatorem jest Zarząd KRNAP Vrchlabí. Budynki otoczone są przepięknym ogrodem z pokazami uli pszczelich, otwartym od maja do października.

Centrum Informacji Turystycznej udziela kompletnych informacji na temat całego Karkonoskiego Parku Narodowego i okolic. Można uzyskać aktualne informacje o otwartych szlakach edukacyjnych, szlakach spacerowych oraz zamkniętych szlakach turystycznych, zimą również informacje o trasach narciarskich, pokrywie śnieżnej i zamkniętych obszarach. Do dyspozycji są propozycje wycieczek oraz informacje o połączeniach autobusowych i kolejowych.

W Centrum Informacji Turystycznej można też kupić mapy, przewodniki turystyczne, broszury i książki na temat Karkonoszy, widokówki i upominki.

Za pośrednictwem ekranu dotykowego można wirtualnie pospacerować po mieście Vrchlabí i całych Karkonoszach.

Centrum Informacji Turystycznej organizuje corocznie w ramach lata rzemiosł w trzecim tygodniu lipcowym tydzień rzemiosł. Pod arkadami rzemieślnicy z Karkonoszy i okolic przedstawiają malowanie zabawek drewnianych, produkcję figurek szklanych, drutowanie, toczenie na kole garncarskim, koszykarstwo, dzierganie koronek, sztukę rzeźbienia w drewnie, itp., wszystko pod nadzorem ducha gór Liczyrzepy.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zamknąć mapu