24940778
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hamerski Staw

Region Českolipsko

Hamr na Jezeře, 471 28

Web:www.obechamr.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ośrodek rekreacyjny Hamr na Jeziorze położony jest w przepięknym rejonie niedaleko Stráže pod Ralskiem. Otacza go kilka wzgórz - ; Hamerský špičák z zamkiem Děvínem, Mlýnský vrch oraz Chrástenský vrch.

Jest ulubionym miejscem letniskowym, w przeszłości wybudowano tu szereg pensjonatów i willi, dzięki czemu miejscowość nabyła charakteru uzdrowiska. W XIX w. wybudowano tu staw, który obecnie służy do celów rekreacyjnych i wędkarskich. Na brzegach stawu znajdują się dwa ośrodki kempingowe z toaletami, prysznicami z ciepłą i zimną wodą, restauracją oraz kioski z napojami i zakąskami.

Kemping umieszczony jest na terenie kąpieliska tuż nad brzegiem jeziora. Dysponuje piaszczystą plażą długości 400 metrów, 100 metrową plażą trawiastą, wypożyczalnią łódek, leżaków, parasoli słonecznych oraz placem zabaw dla dzieci. Kemping Lesní usytuowany jest na terenie kolonii domków weekendowych w odległości około 300 m od jeziora. Całkowita powierzchnia wody obejmuje ok. 56 ha. Wtopiona jest w rozległych lasach byłych terenów wojskowych. Wał stawu osadzony jest stuletnimi rosochatymi lipami. Rejon jest wyjątkowo dogodny dla rowerzystów.

Niedaleko od kempingu, na stożkowym wzniesieniu górującym nad okolicą znajduje się zamek Děvín. Z jego wierzchołka roztacza się prześliczny widok na Hamerský staw i okolicę. Z kąpieliska na zamek wiedzie oznaczona trasa, droga trwa ok. 20 minut.

Powierzchnia: 56 ha

Nawiązujące artykuły

, autor: Eva Hornová

Typ wyposażenia: Staw, zbiornik
Plaża: Piaszczysta
Wyposażenie - ; kąpanie: Ślizgawka, Atrakcje wodne
Wyposażenie inne: Kabiny, przebieralnie, Prysznice, WC, Punkt gastronomiczny, Restauracja, Kącik dla dzieci
Możliwości uprawiania sportu: Boisko, Korty, Minigolf, Tenis stołowy, Wypożyczalnia łódek i innego sprzętu
Inne możliwości: Wędkarstwo

, autor: Eva Hornová
, autor: Milan Drahoňovský
, autor: Milan Dvořák
, autor: Milan Dvořák
, autor: Milan Dvořák
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zamknąć mapu