28402846
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

„Żywa pamięć miasta Liberec-Reichenberg”

Góry Izerskie

Rumjancevova
Liberec, 460 01

GSM:+420 776 545 461
E-mail:adam.fogl@zivapamet-liberec.cz
Web:www.zivapamet-liberec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Projekt „Żywa pamięć miasta Liberec-Reichenberg” przedstawia miasto za pomocą opowiadań świadków historii.


Stosunek do miejsca powstaje i rozwija się nie tylko poprzez obserwowanie środowiska, które nas otacza, ale przede wszystkim dzięki własnym odczuciom, przeżyciom i poznawaniu historii, które są niewidocznie przechowywane w każdym miejscu.


Sposób, w jaki chcemy przedstawić nasze miasto na nowo, polega na zbieraniu wspomnień mieszkańców Liberca o ulicach, placach i budynkach. Nie zamierzamy publikować powszechnych informacji, ale chcemy przekazać osobiste doświadczenia w formie, w jakiej mieliśmy przyjemność sami ich wysłuchać. Edukacyjny charakter tego projektu nie opiera się na naukowym wykładzie z historii, ale na emocjach, które wywołane są przez autentyczne wypowiedzi.


Codziennie mijane przez wiele osób miejsca, będą w stanie przemówić głosem swoich świadków o dzieciństwie, o pracy, o pełnych nadziei planach, ale również o bezcelowości, o życiu, które się tutaj toczyło i nadziejach z nim związanymi. Codzienne kulisy miasta znów staną się sceną dramatycznych wydarzeń i biegu zwyczajnych dni, które kształtowały i wciąż kształtują współczesnych mieszkańców Liberca. Milczące części miasta ukrywają prawdziwe ludzkie losy, które w nich miały miejsce. Zapraszamy do wysłuchania ich razem z nami.


Wypożyczcie audio przewodnik z naszymi nagraniami z libereckiej biblioteki, ściągnijcie je bezpłatnie z naszej strony internetowej albo wysłuchacie ich za pośrednictwem aplikacji komórkowej „Memory of nations”. Dzięki temu miejsca, które odwiedzicie, będą mogły przemówić głosem swych świadków. Pozwólcie im by opowiedzieli wam swoje historie.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu