29849303
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Okrężna trasa wycieczkowa prowadząca z Malé Skály do Turnowa i z powrotem

Czeski Raj

Trudna wycieczka (czarny stopień trudności) do rejonu Maloskalska i Turnowska.

Plan podróży:

Parking pod Pantheonem Malá Skála – zielony szlak turystyczny 1 km – skrzyżowanie kapliczka – kierunek miejscowość Rakousy, czerwona ścieżka rowerowa 4006, 5 km (droga!!!) Betlémský mlýn (młyn) – zielony szlak turystyczny 1 km Zrcadlová koza i po szlaku Greenway Jizera z powrotem.

Długość trasy wycieczkowej: 16 km

Trudność trasy wycieczkowej dla mechanicznych wózków inwalidzkich: trudna, wymaga asystencję drugich osób

Trudność trasy wycieczkowej dla elektrycznych wózków inwalidzkich: umiarkowanie trudna, wymaga asystencję drugich osób

Odpowiedniość trasy dla wózka dziecięcego: TAK

Trasę wycieczkową polecamy przebywać w okresie bezdeszczowym!

Opis trasy:

Wycieczka rozpoczyna się na parkingu asfaltowym, gdzie znajdują się zarezerwowane miejsca dla użytkowników wózków inwalidzkich. Po stronie przeciwnej za główną drogą znajduje się ławka, po której dostaniesz się przez rzekę Izerę. Zjazd z ławki jest stromy i długi 3 m (patrz zdjęcie nr. 1), Z tego miejsca kontynuuj zielonym szlakiem turystycznym w kierunku Turnowa. Po 400 m dotrzesz do skrzyżowania, gdzie skręcisz w lewo w kierunku przejazdu kolejowego. Drogą nadarzy się piękny widok na Pantheon.

Kontynuuj prostą drogą asfaltową aż na koniec miejscowości Malá Skála, gdzie czeka na Ciebie podjazd pod małą górkę na odcinku 300 m, następuje prosty odcinek drogi i lekki zjazd długi 500 m. Potem nadchodzi następny podjazd pod małą górkę na odcinku 300 m, który zaprowadzi Cię do miejscowości Rakous, skąd zjeżdżasz około 1 km po drodze do rzeki Jizery (Izery). Następnie będziesz przejeżdżać przez rezerwat przyrodniczy Bučiny u Rakous. Dotrzesz do rozdroża Betlémský mlýn (młyn), skąd wyruszysz zielonym szlakiem turystycznym pod małą górkę (odcinek 300 m), i następnie nadejdzie 100 m długi prosty odcinek drogi.

Następnie skręć w prawo w kierunku Zrcadlové kozy, drogą z ostrym zjazdem na odcinku 150 m (patrz zdjęcie nr. 2), która doprowadzi Cię na prosty odcinek drogi, po którym dojedziesz aż do restauracji Zrcadlová koza. Obok restauracji znajduje się ogród z bardzo dobrym dojazdem, nawierzchnia tworzona jest z kamyków rzecznych (drobnych otoczaków), wejście do restauracji ma 5 cm próg. Drzwi są dwuczęściowe, 1 skrzydło szerokie 60 cm, dostępne jest WC z dojazdem dla wózków inwalidzkich, drzwi do umywalki są szerokie 70 cm. Umywalki posiadają uchwytowe baterie łazienkowe, drzwi do toalet są szerokie 60 cm i otwierają się na zewnątrz. Przed toaletą znajduje się przestrzeń 1 m, po stronach 20 cm. W restauracji można zjeść obiad.

Stąd kontynuuj na Dlaskův statek (dworek) (patrz wycieczka z dojazdem dla wózków inwalidzkich tutaj), gdzie podłączysz się do trasy Greenway Jizera, która doprowadzi Cię z powrotem na Malou Skálu. Na trasie Greenway Jizera znajdują się problematyczne (krytyczne) miejsca ze stromym podjazdem, jak i również zjazdem u podjazdów na most kolejowy w miejscowości Rakousy.

Malá Skála
Malá Skála
Boučkův statek
Malá Skála Jizera
Malá Skála vodáci
Loužek
Dlaskův Statek
Žlutá plovárna Sundisk
Kritické místo č  1
Kritické místo č  2
Kritické místo č  3 Rakousy
Kritické místo č  4 Rakousy
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
10 (2)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zamknąć mapu