25737471
CSENDE
Zaloguj się

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Miejsca widokowe w Klokočských i Betlémských skalách

Czeski Raj

Mírová pod Kozákovem, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Przepiękne widoki do doliny rzeki Jizery, na Besedické i Suché skály, Hamštejnský grzbiet górski i Kozákov, umożliwiają miejsca widokowe, znajdujące się w Klokočských a Betlémských skalách.

ZDENČINA SKÁLA

Jeżeli wyruszymy z Turnova po czerwonym szlaku turystycznym w kierunku Kozakova, będziemy po około 4 km omijać boczną ścieżkę, prowadzącą do Zdenčině skale (miejsca widokowego). Jest miejsce widokowe, znajdujące się na skale, z którego otwiera nam się przepiękny widok do doliny rzeki Jizery i na część Betlémských skal (GPS 50°36'24.003"N, 15°11'35.256"E).

KLOKOČSKÉ PRŮCHODY

Klokočské průchody (przejścia), to 70 m długa, głęboka szczelina w ścianie skalnej, pomiędzy Klokočskými a Betlémskými skalami, ponad miejscowością Klokočí. Na wierzchołek ściany skalnej dotrzemy z miejscowości Klokočí, po czerwonym szlaku turystycznym, poprzez 70 m długą cieśninę skalną. W średniowieczu tędy prowadził stary śląski szlak kupiecki i do dnia dzisiejszego można w skałach zobaczyć znaki kupieckie. Bezpośrednio ponad Klokočskými průchody są z brzegu skalnego przepiękne widoki (GPS 50°36'3.775"N, 15°13'3.464"E).

Betlémské skály, autor: Luděk Antoš
Betlémské skály, autor: Luděk Antoš
Betlémské skály, autor: Kudyznudy
Klokočské skály, autor: Mendřická
Klokočské skály, autor: Mendřická
 
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zamknąć mapu