27244702
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sousoší U Tří svatých, Hodkovice nad Mohelkou

Český ráj

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Mezi nejcennější umělecká díla Hodkovic nad Mohelkou patří sousoší U Tří svatých. Jedná se o pískovcový kříž s Kristem, u jehož nohou klečí sv. Luitgarda a po stranách stojí sv. Jan a sv. Pavel.

Sousoší pochází z roku 1750 a má zajímavou historii. Okolí Hodkovic tehdy bylo majetkem cisterciáckého ženského kláštera ve Vídni, jeho představená Regina se rozhodla, že ve třech největších obcích svého panství dá zhotovit sousoší se sv. Luitgardou, která byla též světicí tohoto řádu. Všechna tři sousoší jsou stejná a pocházejí z dílny Matyáše Brauna. Jedno z nich je umístěno v Českém Dubu druhé v Osečné a v Hodkovicích nad Mohelkou. Sousoší se nachází na rohu ulic Liberecké a J. A. Komenského.

Sousoší U Tří svatých, Hodkovice nad Mohelkou, autor: Jan Jirouš
Sousoší U Tří svatých, Hodkovice nad Mohelkou, autor: Jan Jirouš
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu