29416342
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Riegrův domek, Semily

Český ráj

Riegrovo náměstí 68
Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Riegrův domek, stojící na dnešním Riegrově náměstí, je poslední zachovanou stavbou z komplexu budov někdejšího Riegrova mlýna.

Ten byl pravděpodobně postaven již koncem 15. století. Jedním z jeho majitelů se stal známý rod mlynářů Riegrů, ze kterého také pocházel nejslavnější semilský rodák F.L. Rieger. V té době se mlýn stal jakýmsi společenským střediskem Semil.

V průběhu let si však Riegrův mlýn ze své původní podoby nezachoval téměř nic. Z celého komplexu mlýna se zachoval pouze tzv. Riegrův domek, kde byl v roce 1999 po rozsáhlé rekonstrukci zahájen provoz městského informačního střediska. V současné době se turistické informační centrum nachází v budově muzea. 

Riegrův domek
Riegrův domek
Riegrův domek II.
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu