26231260
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lomnická procházka po stopách uměleckých slohů

Český ráj

Malou učebnici historie stavitelských slohů ukrývá ve svém nitru Lomnice nad Popelkou, malebné město na úpatí poutní hory Tábor.

Každému, kdo se pustí do jejího „studia“, poskytne nejen nezbytné ponaučení, ale také příjemnou kratochvíli při seznamování s neopakovatelným duchem přívětivého městečka. Stačí se jen vydat na procházku po památkové rezervaci v jeho samém srdci, na Husově náměstí a v blízkém okolí, a poznávat pověstný um a dovednost dávných stavitelů a řemeslníků.

Doslova na každém kroku narazíte na skvostné umělecké dílo. Před vašima očima defiluje Zámek - barokní přestavba sídla na místě původní gotické tvrze (v současnosti v rekonstrukci); radnice ve stylu francouzské neogotiky; barokní kašny; secesní pomník Mistra Jana Husa; mariánský morový sloup; dřevěná hřbitovní zvonice stará bezmála tři a půl století; secesní Bártova vila; barokní kostel sv. Mikuláše z Bari; Karlovské náměstí s roubenými chalupami, zdobenými bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi; muzeum v neoklasicistním Šlechtově Hrubém domě s bohatými expozicemi včetně národopisné a s dobově zařízenými interiéry nebo budovy Tylova divadla a spořitelny z 20. let minulého století.

S jejich bližší historií se můžete seznámit v průvodci, který nabízí Kulturní a informační středisko, po městě vás po domluvě provedou také pracovníci lomnického muzea. Pokud vyrazíte sami, se snadnější orientací po městě vám pomohou nové směrové ukazatele.

Radnice
Radnice
Karlovské náměstí
Lovecký zámeček
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu