29840605
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Novorenesanční radnice Frýdlant

Jizerské hory

Frýdlant

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Dominantou Frýdlantu je neorenesanční radnice, která byla vybudována v letech 1893-1896 podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, tvůrce radnice v Liberci.

Exteriér je zdoben sochami Spravedlnost a Obětavost, v interiéru zaujmou zejména vitrážová okna, dary místních podnikatelů. Busta Albrechta z Valdštejna, která je umístěna v hale radnice je dílem raspenavského sochaře Scholze.

Ve druhém patře radniční budovy sídlí Městské muzeum. Jeho kuriozitou je velký model původní radnice, která dříve stávala uprostřed náměstí. Model je dílem řezbáře Kindermanna.

Frýdlant náměstí, autor: AZ fotky
Frýdlant náměstí, autor: AZ fotky
Frýdlant socha Valdštejna, autor: AZ fotky
Radnice Frýdlant, autor: Město Frýdlant
Radnice Frýdlant - vestibul radnice, autor: Město Frýdlant
Radnice Frýdlant - obřadní síň, autor: Město Frýdlant
Radnice Frýdlant, autor: Město Frýdlant
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu