26684373
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Klasicistní budova Pensionu u Salvátora

Českolipsko

Náměstí Míru 161
Jablonné v Podještědí, 471 25

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V historickém jádru Jablonného v Podještědí, na náměstí Míru se nachází výrazná klasicistní budova s pilastry a s portálem zdobeným girlandami.

Dům byl postaven kolem roku 1720. Nad vchodem si jistě všimnete znaku Pensionu U Salvátora. Vstoupíte-li do restaurace, ocitnete se na pár chvil na počátku 18. století. Zachované architektonické prvky této vysoce hodnotné kulturní památky, jako jsou například původní podlahy, dveře, okna, či vhodně zvolené osvětlení, malby na klenbách, nábytek a další části interiéru vdechují Pensionu U Salvátora jeho původní starobylou atmosféru. Díky rekonstrukci a vybudování Restaurace a Pensionu U Salvátora je tato historická budova zpřístupněna veřejnosti.

Klasicistní budova U Salvátora
Klasicistní budova U Salvátora
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu