30252536
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kašny v Železném Brodě

Český ráj

náměstí 3. května
Železný Brod, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pískovcové kašny, které dokladují řešení zásobování pitnou a užitkovou vodou v prostředí menšího města, nyní významné technické památky, se nacházejí na náměstí 3. května, na Malém náměstí a v části Trávníky.

Kašna se sochou panny Marie (rok 1827) se nachází na náměstí 3. května.

Šestiboká kašna (rok 1828) se nachází na Malém náměstí. Pozoruhodná je svojí šestibokou hlavicí, na které je vyobrazen znak města.

Kašna (rok 1828) umístěná na Trávníkách je umístěna na místě původního kamenného koryta. Do současné podoby byla upravena kameníkem Františkem Andělem z Jesenného.

V roce 2002 byla provedena celková rekonstrukce těchto kašen.

kašna - Malé náměstí
kašna - Malé náměstí
kašna - Trávníky
Kašna, autor: IKS
kašna - Malé náměstí, autor: IKS
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu