29007057
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod

Český ráj

Smetanovo zátiší 470
Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 346 162
Fax:+420 483 389 284
E-mail:sekretariat@supss.cz
Web:www.supss.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská škola v Železném Brodě má dlouholetou tradici a bohatou historii. Byla založena již v roce 1920.

Škola byla založena v roce 1920 jako první česká sklářská škola pro podporu a rozvoj sklářského průmyslu. U zrodu byli mladí profesoři z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové – J. Brychta, Z. Juna, L. Přenosil a další, spolu s prvním ředitelem architektem A. Metelákem.

Železnobrodská uměleckoprůmyslová škola se zásadním způsobem podílí na světově unikátním systému sklářského vzdělávání v České republice a připravuje umělecky erudované sklářské odborníky, schopné hledat nové možnosti zpracování skla v těchto sklářských oborech: malování skla, rytí a broušení skla, skleněné figurky, bižuterie a šperk, hutně tvarované sklo, tavená skleněná plastika a design světelných objektů. Škola od svých počátků až po dnešek vždy potvrzovala svou obecně respektovanou pověst a vynikající výsledky mimo jiné také díky každoroční výstavě skla, která je v době letních měsíců přístupná veřejnosti.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu