27421947
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vrchy Velká a Malá Buková

Českolipsko

Mimoň, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Vrchy Malá a velká Buková (neovulkanické souvrší) jsou o významným krajinným prvkem, který je součástí navržené Národní přírodní rezervace Dokeské pískovce a mokřady, s rozlohou 92,5 ha.

Pralesovitý zbytek vrcholové bučiny na obou vyvřelých kopcích přecházející do doubrav na jihozápadním svahu Malé Bukové. Na vrcholcích se vyskytuje na vápnité půdě lilie zlatohlavá, jaterník podléška atd. Na západním pískovcovém ostrohu je ojedinělý výskyt rojovníku bahenního. Fauna převládá lesní, např. jelen evropský, daňek evropský, muflon, divoké prase a srnec evropský. Dále se zde vyskytují některé chráněné druhy živočichů, např. kriticky ohrožený tesařík alpský.

Vrchy Velká a Malá Buková
Vrchy Velká a Malá Buková
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu