26406448
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rašeliniště Pustý rybník

Českolipsko

Mimoň, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pustý rybník je součástí navržené Národní přírodní rezervace Dokeské pískovce a mokřady. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších lokalit Jestřebsko-hamerských kotlin.

Rašeliniště tvoří vodní předěl mezi Hradčanskými rybníky a Břehyní.

Z přírodovědného hlediska území trpělo odvodněním, zahloubením melioračních příkopů. Délka rašeliniště je cca 2 km, šířka cca 800 m, výška rašelinné vrstvy až 235 cm. Roste zde klasická vegetace rašelinných borů, tj. klikva bahenní, kýhanka sivolistá, suchopýr pochvatý a vlochyně bahenní. Ze živočišstva je zde zastoupen jelen evropský, hojná je ještěrka živorodá, za potravou přilétá z okolních lokalit jeřáb popelavý.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu