30248332
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Přírodní památka Louka u Brodských

Českolipsko

Chřibská, 407 44

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Přírodní památka byla zřízena k ochraně jedinečné mokré louky v prosinci roku 1997. Na jaře zde množství rozkvetlých orchidejí vytváří dojem fialového koberce.

Na tomto území bylo nalezeno 158 druhů vyšších rostlin, zejména druhy rostoucí na zamokřených místech, jako je například štírovník bažinný nebo sítina ostrokvětá. Z orchidejí zde kromě prstnatce májového, roste ještě bradáček vejčitý, vyskytuje se zde také tuřice Davallova. Vyskytují se zde i zajímavé druhy živočichů, například myška drobná a některé druhy kobylek.

Louka u Brodských
Louka u Brodských
Louka u Brodských
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu