29004385
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Buškova jeskyně

Český ráj

Mohelnice nad Jizerou, 294 13

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Buškova jeskyně se nachází 8 km severozápadně od Mohelnice nad Jizerou nad tokem Malé Mohelky, nedaleko obce Přibyslavice.

Kolem roku 1820 zde sídlila loupeživá tlupa jakéhosi Buška. Zbytky sklepení jsou na špatně přístupném svahu, zřejmě se jedná o zbytky tvrze ze 14. století. Pro přístup od Mohelnice je nejsnadnější postupovat po silnici přes Podhoru, Rostkov a Ouč. Do Ouče též můžeme využít modré turistické značky od Mohelnice nad Jizerou do Hlavic. Tato značka však míjí Buškovu jeskyni ve vzdálenosti cca 600 m východním směrem.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu