28251424
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Maloskalsko

Český ráj

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Na Maloskalsku naleznete jedny z nejznámějších a nejkrásnějších skalních měst Českého ráje.

Najdeme zde různé pseudokrasové jevy a podivuhodně rozeklané skalní hřbety, jako například Suché skály či Vranovský hřeben. V oblasti se nacházejí i skalní další masivy, jako například bludiště Chléviště a vyhlídky Sokol či Kalich. Zachovaly se i zříceniny hradů Frýdštejn, Vranov, Zbirohy.

Územím prochází hustá síť silnic a cest i značených turistických stezek. Je zde řada sportovních a rekreačních zařízení. Dobrý přístup Maloskalska umožňuje silnice z Turnova do Železného Brodu a železniční trať 030.

Maloskalsko, autor: Archiv TPCR
Maloskalsko, autor: Archiv TPCR
Suché skály, autor: Pavla Bičíková
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu