27163630
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

In-line trasa okolo Senftenberger See

Jizerské hory

Zhruba 18 km dlouhá trasa pro inline brusle v sousedním Německu, v oblasti Lužická jezera.

Délka trasy: 18 km

Šířka trasy: cca 3 m

Povrch: Část trasy nový hladký asfalt, v úseku na okraji Senftenbergu zámková dlažba, dále asfalt různé kvality - místy perfektní, místy hrubší.

Popis trasy: Trasu, která objíždí jezero v protisměru hodinových ručiček, lze začít na parkovišti na okraji Großkoschen. Zpočátku vede po krásném novém asfaltu, na okraji města Senftenberg je potřeba přejet úsek se zámkovou dlažbou. Cestou sledujte značení cyklotrasy, abyste neodbočili někam do města. Za městem už trasa opět vede lesíkem. Asfalt je zde různé kvality, místy perfektní, ale místy hrubší. Před návratem do Großkoschen pojedete okolo velikého kempu Family park. Pak už jen zbývá prokličkovat uličkami Großkoschen zpět k parkovišti.

Na okraji Senftenbergu je krásná pláž, kde můžete zastavit, sundat in-line brusle a vykoupat se. Cestou je několik stánků s občerstvením i odpočívadel. Podrobné a pravidelně aktualizované informace o trase včetně mapy a údajů pro stažení do navigace najdete na stránkách Lužická jezera.

Jezero Senftenberger See nabízí mnoho možností ubytování. Na jižním břehu je velký kemp Family park. Ideální variantou poměrně levného, ale zároveň pohodlného ubytování jsou mobilhomy u sousedního Geierswalder See. 


Hledáte ubytování v severních Čechách, odkud můžete k Lužickým jezerům dojet?

Ubytování Jizerské hory
Ubytování Frýdlantsko
Ubytování Lužické hory
Ubytování Liberec

Související články

Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
Senftenberger See, autor: Šárka Šolcová
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu