27142812
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Národní přírodní rezervace Jezevčí vrch

Českolipsko

Kamenický Šenov, 471 14

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Jezevčí vrch je se svou výškou 665 m dominantou jihovýchodní části Lužických hor. Jedná se o poměrně rozložitou znělcovou kupu.

Jezevčí vrch se nachází v geomorfologickém celku Ralská pahorkatina. Od vlastních Lužických hor, od kry Hvozdu a Sokola, je kra Jezevčího vrchu oddělena Heřmanickým zlomem.

V roce 1967 byla na ploše přes 79 ha zřízena státní přírodní rezervace Jezevčí vrch. Hlavním předmětem ochrany je uchování typického smíšeného lesa charakteru květnatých bučin a suťových lesů s bohatým podrostem na znělcovém podkladě s výskytem řady chráněných druhů rostlin a živočichů. Hranice rezervace jsou vyznačeny červenými pruhy na stromech a státním znakem na přístupových cestách.

Jezevčí vrch je možno navštívit po žlutě značené turistické cestě vedoucí východně od vrcholu. Celý vrch je porostlý vysokými stromy, tudíž neposkytuje výhledy do okolí.

NPR Jezevčí vrch
NPR Jezevčí vrch
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu