26221864
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

In-line trasa okolo Partwitzer See

Jizerské hory

22 km dlouhá trasa pro inline brusle v Německu, v oblasti Lužická jezera. Partwitzer See patří k nejvyhledávanějším jezerům mezi inlajnisty. Mimo jiné se zde jezdí i známý in line závod Lužická stovka. Je to okruh bez průjezdu městy a bez kritických míst, stoupání a klesání jen velmi mírné.
Délka trasy: 22 km

Šířka trasy: 3,5m

Povrch: nový kvalitní asfalt, převážně rovina s jen krátkými mírnými sjezdy.

Popis trasy: Z pohledu inlajn bruslí se jedná o jeden z nejlepších jezerních okruhů v této oblasti. Asfalt má po téměř celém okruhu šířku 3-6 m, jeho délka je 22 km. Je to okruh bez kritických míst, jen několik mírných stoupání a klesání, bez průjezdů obcemi. Cestou si můžete udělat malou odbočku k příjemné restauraci v Klein Partwitz či do vesnice Lieske, kde je možnost občerstvení a také vyhlídka. Obě zajížďky jsou zhruba 500 m. Parkování je nejlepší u kempu v Geierswalde, kde se v případě zájmu můžete ubytovat v kompletně zařízených mobilhomech.

Jelikož je okruh až na jeden sjezd a stoupání téměř v rovině, zvládnou jej bez problémů i začínající in-line bruslaři či rodiny s dětmi. Ty navíc mohou zkombinovat inline brusle s jízdou na kole - 22 km v naprosté rovině po kvalitním asfaltu hravě zvládnou i menší děti. V letních měsících si nezapomeňte přibalit plavky. Hned u kempu, kde naše trasa začíná a končí je upravená písečná pláž, na které nechybí ani stánky s občerstvením či půjčovna šlapadel a dalšího sportovního vybavení. Podrobné a pravidelně aktualizované informace o trase včetně mapy a údajů pro stažení do navigace najdete na stránkách Lužická jezera.


Hledáte ubytování v severních Čechách, odkud můžete k Lužickým jezerům dojet?
Ubytování Jizerské hory
Ubytování Frýdlantsko
Ubytování Lužické hory
Ubytování Liberec


Příloha

Související články

Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See, autor: Šárka Šolcová
Rosendorfer kanál, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See - odpočívadlo s grilem, autor: Šárka Šolcová
Partwitzer See - odpočívadlo, autor: Šárka Šolcová
Vyhlídka na Partwitzer See a Gierswalder See, autor: Šárka Šolcová
Mobilhomes u Gierswalder See, autor: Šárka Šolcová
Rozhledna u Sornoer kanálu, autor: Šárka Šolcová
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu