28813237
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Fenomén jménem Maloskalsko aneb pozvánka do údolí pod Pantheonem

Český ráj

Přemýšlíte, jak manželce odmítnout dovolenou u moře? Jak vysvětlit manželovi, že řádit jako chlap nemusí jen v 8 000 metrech nad mořem? Kam vyrazit společně, třeba i s dětmi, aby si užil každý? Ideálním místem pro vás je Maloskalsko!

Tato turisticky atraktivní oblast je vhodná jak pro chvile relaxace a odpočinku, tak pro všestranné sportovní vyžití. Na své si přijdou i milovníci kulturních památek, výstav, muzeí a koncertů.

Půjdeme pěšky? Bez sebemenších problémů, všechno je tu jak na dlani. Ať vyrazime na Suché skály, zříceninu hradu Frýdštejna nebo vyhlídku Belveder na Panteonu, vše i se zastávkami na krásnýh vyhlídkách obejdeme během jednoho slunečného dopoledne. Na kole? Pokud s sebou nemáte vlastní, zapůjčíte si ho na Žluté plovárně. Sporťáci si rádi vyšlápnou pořádny kopec na Kozákov a ti, kteři se nechtěji dřit a svézt se hlavně z kopce, využijí Cyklobus, ktery je z Malé Skaly na Kozákov vyveze. Nechybi samozřejmě spousta značených cyklostezek podel Jizery. Jedna z nejhezčich vede z Malé Skaly po proudu řeky kolem známe hospůdky Zrcadlová Koza, kde můžou nedočkavci smočit hrdla a zaplnit žaludek. Cesta pokračuje kolem Dlaskova statku v Dolánkách, zameckým parkem na Hrubý Rohozec. Zpátky to jde několika trasami, stači si vybrat.

Cestu k nádhernému Dlaskovu statku si ovšem nejlépe vychutnáte na kanoi, kajaku nebo raftu. Pro nezkušené je k dispozici instruktor z areálu Žluté plovárny. Seznamite se s vodou, lodí, připomenete si, jak se drží pádlo, krátka zkouška přimo pod Belvederem a jde se na to! Prvni zkouškou je vodní propust a pak už bezmála dvě hodiny romantické plavby malebnou krajinou. Cestu zakončite na koupališti před nafukovacim jezem v Dolankach.

Nemálo adrenalinu si však teprve užijete v lanovém centru SUNDISK.Tady si můžete zvolit jeden z několika programů, které vám nabízejí vše od nejlehčích překážek pro děti po nejobtížnější pro otrlé jedince. Dostanete k ruce instruktora, helmu, úvazek s karabinami a veškeré rady ohledně lezení. Pak už to chce jen drobnou dávku odvahy. Tu vám velice rád dodá instruktor, když se budete pohupovat na provazových třmenech v osmimetrové výšce, nebo když se napřiklad budete chystat na takzvaný Tarzanův skok. Bonusem je 85 metrů dlouhá lanovka, která vede z hlavní věže lanového centra přes celý areál až k lávce přes řeku Jizeru.

Na Žluté plovárně je vám k dispozici veškeré výše zmiňované vybavení od horských kol, lodí, raftů, přes vybavení pro tenis, nohejbal, volejbal (antukové a pískové hřiště), kuželky, ping pong, frisbee, badminton, kroket a jiné. Při posezeni na terase nebo na zahrádce plovárny s výhledem na Belveder i Suché skály vás obslouží přijemný personál. V horku se nebudete dlouho přemlouvat ke koupání a smočite se v chladne Jizeře. A vaše děti? Ty se rády vydovádí na novém dětském hřišti, na trampolíně nebo si vyzkouší, jake je to být horolezcem na malé lezecké stěně.

Komu nestači malá stěna nebo lanové centrum, může se vydat přimo do skal s našim instruktorem. Na recepci plovárny jsou samozřejmě podávány veškere informace o atrakcích, naší činnosti a take o blizkem okolí. Seženete zde dostupné mapy, turistické průvodce, nabidku ubytovaní a stravování, případně si již můžete rezervovat loď, kolo nebo lezeni na přesný termín. Budeme se snažit vyjít vám maximálně vstříc.

Těšíme se na vás na Žluté plovárně, stejně tak jako vám přejeme krásne a slunečné chvile strávené v naší společnosti. Tak tedy - hurá prázdniny na Malé Skále!

7.8.2009

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu