26657098
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sjezd Pod Liškou

Krkonoše

Janské Lázně

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kabinovou lanovkou vyjedete z Jánských Lázní na Černou horu a poté budete pokračovat přes Tetřeví Boudy do Vrchlabí nebo do Lánova.

Délka trasy: 25 km

Vhodné pro: horské kolo

Průběh trasy: Janské Lázně (670 m n. m.), Černá hora (1299 m n. m.), Pražská bouda, Lesní bouda, Tetřeví boudy, dále si vyberete z variant:
A) - Hříběcí boudy, Strážné, Vrchlabí (465 m n.m.) = 26 km
B) - Dolní Dvůr, Lánov (470 m n.m.) = 25 km

Popis trasy: Kabinovou lanovkou vyjedete z Jánských Lázní na Černou horu. Za horní stanicí lanovky narazíte na cyklotrasu KRNAP č. 19A, dáte se vpravo a kolem rozhledny a Černé boudy dojedete na cyklotrasu 1B. Po ní projedete Lučinami kolem Kolínské a Pražské boudy nad Tetřeví Boudy. Přejedete na cyklotrasu KRNAP č. 18 a po ní dorazíte pod Lahrovy boudy. Přejedete na cyklotrasu KRNAP č. 1A, dáte se vlevo a sjedete k Hříběcím boudám.

Zde se musíte rozhodnout, zda chcete sjezd končit ve Vrchlabí nebo v Lánově. Směr Vrchlabí pojedete ještě po cyklotrase KRNAP č. 1A až do Strážného, kde cyklotrasu opustíte a sjedete po silnici do Hořejšího Vrchlabí (26 km).

Když bude chtít do Lánova, musíte nad Hříběcími Boudami přejet na cyklotrasu KRNAP č. 1B a záhy na 1C, po které dorazíte do Dolního Dvora. Do Lánova k informačními středisku pojedete po silnici (25 km).

Cyklisti u Pražské boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
Cyklisti u Pražské boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu