26860643
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel Nejsvětější Trojice, Liberec

Jizerské hory

Tanvaldská 51
Liberec, 460 01

GSM:+420 733 116 965
Web:farnost-vrat.rkc-lbc.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel Nejsvětější Trojice se nachází v liberecké části Vratislavice nad Nisou.

Ve Vratislavicích se vystřídalo během staletí několik kostelů, ovšem do dnešní doby zůstal zachován pouze kostel Nejsvětější trojice z let 1700-1701. Na popud hraběte Gallase provedl stavbu známý pražský architekt M.A.Canevalle, jenž je mimo jiné autorem také kostela sv. Kříže. Jednolodní barokní stavba prošla v letech 1900-1901 důkladnou opravou a z téže doby se nám dochovalo také vnitřní vybavení kostela. Motiv Nejsvětější trojice je v tomto kostele zdůrazněn hned několikrát - např. na štukové výzdobě vchodu, kde je boží oko zasazené do obláčku a paprsku, na oltářním obraze autora F. Leubnera z roku 1782 atd. Kostel je dodnes nepřehlédnutelnou dominantou Vratislavic nad Nisou.

Lokalita: Tanvaldská ul. 51, Liberec 30 (Vratislavice nad Nisou)
Církev: Římskokalická
Duchovní správce: Václav Vaněk - trvalý jáhen

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Čt 7:30 - 8:30
17:00 - 18:00
So 15:30 - 16:30
Ne 8:30 - 9:30

Po-Čt - bohoslužby slova. So - bohoslužba slova v kapli sv. Zdislavy v domově důchodců na Nové Rudě. V létě se mše konají v kostele, v zimě pak v Kapli Vzkříšení.

Kostel Nejsvětější trojice, autor: MIC Liberec
Kostel Nejsvětější trojice, autor: MIC Liberec
Kostel Nejsvětější Trojice, autor: Jizerky, Matyáš Gál
Kostel Nejsvětější trojice, autor: Visit Jizerky, autor: Matyáš Gál
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu