26799008
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Z Turnova na Kozákov

Český ráj

Vydejte se s námi pokořit nejvyšší horu Českého ráje - Kozákov 744 m n. m.

Délka trasy: 12 km

Popis trasy: Na výlet se vydáme z turnovského náměstí po červené turistické značce Skálovou ulicí a Metelkovými sady až do místní části Záholice. Nyní se dostáváme do oblasti Klokočských skal. Pokračujeme stále po červené. Asi po 1 kilometru odbočíme na Zdenčinu skálu, odkud se otvírá výhled do údolí Jizery. Vrátíme se zpět na odbočku a pokračujeme po červené romantickou stezkou po hřebeni skal až na rozcestí se žlutou značkou.

Zde se můžeme rozhodnout, zda půjdeme dále po červené Klokočskými průchody, nebo zvolíme žlutou značku, která nás dovede ke zřícenině skalního hradu Rotštějn. Od Rotštejna pokračujeme po modré až na rozcestí Fialník, kde se znovu setkáme s červeně značenou trasou.

Dostaneme se až do Vesce, odkud nás již čeká stoupání na nejvyšší horu Českého ráje. Na svahu Kozákova se nachází krásná přírodní lokalita Měsíční údolí. Protože však neleží přímo u značené trasy, zůstává zrakům turistů většinou skryto. Stále prudce stoupáme až k uměle vytvořené skalní dutině Drábovna, která kdysi bývala strážní hláskou. Nyní máme již před sebou poslední kilometr, který nás dělí od vrcholu Kozákova. Nádherný kruhový výhled z rozhledny a občerstvení v Riegrově chatě jistě bude dostatečnou odměnou za náročný výstup. Pro návrat do Turnova nám může posloužit turistický autobus.

Celá trasa je dlouhá cca 12 km. Vzhledem k náročnému terénu tento výlet pro děti spíše nedoporučujeme.

Příloha

Kozákov
Kozákov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu