27163459
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Cyklostezka Mlýnská

Jizerské hory

Frýdlant

Web:www.lunaria-jindrichovice.cz/cyklostezka
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Cyklostezka vedoucí nádhernou krajinou Frýdlantska až do Polska a zpět.

Délka trasy: 18 km

Popis trasy: Tématická cyklostezka nazvaná Mlýnská vás z náměstí ve Frýdlantu vyvede nahoru k frýdlantskému zámku, tento kousek ještě pod číslem 3016, souběžně se stezkami Krakonošovou a Pohodovou. Od zámku odbočí jako číslo 3059 a provede vás pěkným a přitom fyzicky nenáročným údolím přes Krásný Les a Řasnici, kde se můžete podívat i na známou kovárnu Ondřeje Stelziga, vůdce selských nepokojů koncem 17. století. Na konci Horní Řasnice opět odbočí pod číslem 3006 na Jindřichovice, na jejichž začátku můžete navštívit Žijící skanzen. Dále vede kousek souběžně s naučnou stezkou "Okolím Jindřichovic, za výšinami ideálů a do údolí duše", která je rovněž vhodná i pro cyklisty a můžete si ji tedy projet i celou.

Uprostřed obce se doleva odpojuje odbočka 3006B, která vás dovede k hraničnímu přechodu Kukačka. Asi 700 metrů za ním se dáte doprava a už po polské cyklostezce dojedete po asi 6 km k Czarcimu mlynu v Cziernawe Zdróji. To je funkční mlýn, původně vodní, nyní na elektrický pohon, kde z přímo tam umleté mouky dostanete čerstvě upečený chleba. Odtud se do Čech můžete vrátit po Krakonošově cyklostezce přes Nové Město nebo pokračovat dále na Swieradów Zdrój. Případně po oněch 700 metrech za již zmíněným hraničním přechodem Kukačka můžete uhnout i vlevo a dojet k zámku Czocha a Lesnianským jezerům.

Cyklostezka je značena v obou směrech na hlavních rozcestnících směrovkami s logem větrného mlýna a nápisem Mlýnská.

Mapa cyklostezky a Frýdlantska celkově je k dispozici zde.

Cyklostezka Mlýnská
Cyklostezka Mlýnská
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu