27949820
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kombinované vstupenky do expozic Českého a Saského Švýcarska

Informační středisko v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě a informační středisko v saském městě Bad Schandau připravili pro návštěvníky výhodnou kombinovanou vstupenku do svých stálých interaktivních expozic, která platí od června do konce prosince tohoto roku. Vstupenku, se kterou můžete navštívit obě expozice za zvýhodněnou cenu, si můžete zakoupit ve výše zmiňovaných informačních centrech.

Cena zvýhodněné vstupenky:
rodina - 190,- Kč (ušetříte 65,- Kč)
dospělý - 95,- Kč (ušetříte 45,- Kč)

NationalparkZentrum Sächsische Schweiz (Centrum Národního parku Saské Švýcarsko)
Sedm tematických částí moderní výstavy v Bad Schandau přibližuje zvláštnosti světa rostlin a zvířat v regionu národních parků České a Saské Švýcarsko. Celý průběh přírodních procesů je přiblížen pomocí počítačové animace, interaktivní exponáty vás vtáhnou přímo do procesu poznávání. Otevřeno denně od 9-18 hodin.

Expozice v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě
České Švýcarsko - život, tajemství, inspirace je název expozice, kterou by si žádný návštěvník tohoto regionu neměl nechat ujít. Jedná se o zcela novou, moderní expozici, která vás provede nejen historií, ale i přírodou, dále vás upozorní na jedinečné kulturní hodnoty i zajímavé osobnosti tohoto regionu. Celá expozice je rozložena ve dvou patrech, vyzkoušet si na „vlastní kůži“ můžete interaktivní a jiné exponáty jako je např. větrný mlýn, lososí cestu, labyrint v krajině a další hravé exponáty.

Součástí expozice je i panoramatická projekce na téma Krajina zrozená z písku a moře a kinosál s kapacitou až 50 míst. A právě zde na vás čeká vyvrcholení celé expozice ve formě dvacetiminutového emotivního filmu či filmové koláže s názvem Krajina tajemství. Máte možnost shlédnout nejen působivé záběry na krajinu a přírodu Českého Švýcarska, ale současně se i zaposlouchat do poutavého výkladu o této krajině v podobě charismatických hlasů herců Františka Němce a Vladimíra Dlouhého.

Celá expozice je dvoujazyčná (česky a německy) a je tvořena tak, aby zaujala pozorného návštěvníka všech věkových skupin. Otevřeno je celoročně každý den od 9 do 18 hodin.

Tipy na ubytování v regionu České Švýcarsko najdete zde.


25.6.2009

Expozice Českého Švýcarska
Expozice Českého Švýcarska
Expozice Saského Švýcarska
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu