30252387
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dvořákův festival

Český ráj

Tradiční Dvořákův festival vážné hudby se pod původním názvem Dvořákův Turnov a Sychrov zrodil v pohádkové oblasti Českého ráje. Má centrum v ose Turnov - Sychrov -Jičín - Mladá Boleslav. Koná se pravidelně v měsíci červnu. Během let se připojilo na 19 partnerských měst.

Festival je však unikátním nejen co do délky trvání (již přes 50 ročníků) či rozsahu, ale také z hlediska obsahového. Chce nabídnout nový pohled na Dvořákovu tvorbu, prezentovat jeho hudbu nejen klasicky, ale také v nových netradičních aranžích a zprostředkovat tak Dvořákovu tvorbu posluchačům různých žánrů.

Koncerty jsou zaměřeny na tvorbu Antonína Dvořáka, a to v různých polohách a stylech hudby, které měl Mistr rád, ať se jednalo o gospel, černošský jazz, lidovou hudbu, hudbu amerických indiánů či spirituál. Toto vše obdivoval a z tohoto inspiračního podhoubí vzešla řada jeho skladeb, které jsou považovány za vývojové pojítko pro vznik dalších žánrů hudby jako je např. jazz.

Info: www.ceskedotekyhudby.cz

LOGO DTS
LOGO DTS
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu