27444789
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Poutní místa Šluknovska

Šluknov

Web:www.poutni-mista-sluknovsko.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Sakrální památky začaly šluknovskou krajinu zdobit v 17. století. Barokní krajinu obohatilo jinde nevídané množství božích muk, křížů, soch, kaplí, kapliček a křížových cest na kopcích.

Legendami opředená poutní místa vyhledávali nejen místní. Šest poutních míst ve Šluknovském výběžku bylo roku 2008 spojeno do pomyslné cesty. Zájemci je mohou navštívit buď jednotlivě, nebo si prohlédnout pouze některá.

Většina zdejších barokních sakrálních staveb je spojena se jménem stavitele a zednického mistra Zachariase Hoffmanna z Lipové, výjimkou nebyla ani účast císařského dvorního architekta Johanna Lucase Hildebrandta (1668 - 1745) a pražského Jana Jiřího Aichbauera (1680 - 1737), spřízněného s Dientzenhofery.

Patří sem:
Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů, Filipov
Loretánská kaple s ambitem, Rumburk
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vilémov
Kostel Panny Marie Sněžné, Krásná Lípa
Kaple sv. Anny na Anenském vrchu, Lobendava
Kaple sv. Kříže, Jiřetín pod Jedlovou

Zdroj: www.poutni-mista-sluknovsko.cz

Související články

Poutní místa Šluknovska
Poutní místa Šluknovska
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu