27280589
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kaple sv. Anny na Anenském vrchu, Lobendava

Lobendava

Web:www.poutni-mista-sluknovsko.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kaple sv. Anny na Anenském vrchu v Lobendavě je jedním z poutních míst Šluknovska.

Předmětem úcty poutníků byla pozdně gotická socha sv. Anny. Podle pověsti uviděl roku 1716 lobendavský cestující obchodník Schlenkrich při své cestě Saskem děti, jak při hře táhnou na provázku sochu sv. Anny. Sochu od nich koupil a věnoval kostelu Navštívení Panny Marie v Lobendavě.

Socha sv. Anny byla původně vystavena na sloupu a posléze v kapli na kopci Jáchym. Odtud se však několikrát zázračně přemístila na vrch Annaberg (Anenský vrch). Zde byla v letech 1775 - 1777 postavena barokní centrální kaple na půdorysu řeckého kříže a roku 1857 rozšířena. Hlavní oltář věnoval majitel panství František Václav, hrabě ze Salm - Reifferscheidtu a jeho matka Karolina z Dietrichsteinu. V 19. století doplnila poutní místo křížová cesta (1834), socha Ježíše Krista a apoštolů v Getsemanské zahradě a kaple Božího hrobu.

Poloha:
Kaple se nalézá na Anenském vrchu (Annaberg) u Lobendavy.

Zdroj: www.poutni-mista-sluknovsko.cz

Související články

Kaple sv. Anny - Lobendava - Anenský vrch
Kaple sv. Anny - Lobendava - Anenský vrch
Kaple sv. Anny - Lobendava - Anenský vrch - Interiér
Kaple sv. Anny - Lobendava - Anenský vrch - dobové foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu