26961783
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kamenického stezka

Český ráj

Semily

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Žlutě a modře značená turistická stezka po horní hraně údolí Jizery spojuje Bítouchov a Spálov - Podspálov.

Délka trasy: 5,8 km

Stezka vede souběžně s Riegrovou stezkou, ale vysoko nad ní. Od Bítouchova k místu, kde se řeka Kamenice vlévá do Jizery, měří celkem 6 kilometrů. Zajímavé pohledy do hlubokého údolí Jizery nabízí celkem šest skalních vyhlídek Peretka, Jiřička, U Peršinky, U Bakala, U Bukového mezníku a nejznámější Myší skála. Přestože na některých vyhlídkách brání pohledu do údolí vzrostlé stromy, patří procházka k pěkným zážitkům a ve spojení s Riegrovou stezkou představuje ideální tip na celodenní výlet.

Slavnostnímu otevření v roce 1941 byl přítomen i semilský rodák Jan Kamenický, jehož jméno stezka nese. Kamenický byl průkopníkem turistiky na Semilsku a autorem mnoha turistických publikací. V roce 1958 měla být Kamenického stezka přejmenována na Stezku pionýrů, veřejnost to však nikdy nevzala na vědomí a původní název zůstal zachován.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu