28368797
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vodácká trasa Kánoí po řece Ploučnici

Českolipsko

Stráž pod Ralskem

GSM:+420 603 457 651
E-mail:tykalz@tiscali.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Celodenní vodácký výlet.

Průběh trasy: Stráž pod Ralskem * Mimoň * Boreček

Popis trasy: Stráž pod Ralskem - řeka je sjízdná od hráze Horka. Ze Stráže pod Ralskem se dostaneme do vesničky Noviny pod Ralskem, kde na nás čeká Průrva Ploučnice, zvaná také Pekelný jícen, Hromová Rána, Čertova Díra. Jedná se o lidskou rukou zhotovený náhon pro bývalý hamr. Zpočátku Průrvy se nad vámi tyčí příkré pískovcové stěny vysoké 15 m, abyste po pravotočivém záhybu vjeli do 41 metrů dlouhého a 4 metry širokého a vysokého tunelu. Na konci tunelu je asi půlmetrový schod, který je doporučován sjet vlevo od středu.
Projedeme Novinami pod Ralskem, po cestě můžeme obdivovat dominantu místního kraje kopec Ralsko, tyčící se do výše 696 m.n.m., se stejnojmennou zříceninou hradu.
V Mimoni se řeka stéká s Panenským potokem. Hned za soutokem je most, u kterého můžete nechat lodě a dojít si na blízké náměstí do restaurace na jídlo. K zdejším zajímavostem patří kostel sv. Petra a Pavla, kaple Božího hrobu.
Po vyplutí z Mimoně opouštíte na delší dobu civilizaci. Asi po 40. min. plavby končí regulace. Řeka zde získává svoji původní charakteristickou tvář. Nepravidelnými oblouky meandruje zaříznutá do hlinitého koryta.
Asi po dvou hodinách doplujete k silničnímu mostu na Borečku. Zde můžete plavbu ukončit, nebo se zde můžete utábořit (tábořiště je ale prosté jakýchkoliv civilizačních vymožeností - nejbližší vesnice Hradčany je odtud vzdálena 15 min. chůze po silnici) a druhý den pokračovat v plavbě dále na Brennou a do České Lípy.

© Geodézie On Line

Mapku a popis výletu naleznete v příloze.

Příloha

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu