26657122
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Za rozhledy Dubska

Českolipsko

Dubá

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pěší výlet nádherným okolím Dubé.

Průběh trasy: Dubá * Pavličky * Viklan * Čap * Pavličky * Rozprechtice * Dubá

Popis trasy: Z náměstí se po modré značce vydáme přes Dubovou Horu do Pavliček, kde můžeme obdivovat mnohé prvky lidové architektury. Pěkný výhled do kraje nám umožní pískovcový ostrov Čap. Odtud po zámeckých schodech sestoupíme do Čapského dolu, který nás zavede zpět do Pavliček. Pokračujeme údolím do Zakšína s řadou roubených domů. S dalšími zbytky bývalých strážných hradů Berků z Dubé se můžeme seznámit na Pustém zámku. Přes Panenský hřeben a Nedvězí dojdeme k přírodní rezervaci Mokřady.

Horní Liběchovky. Tok Liběchovky nás zavede do Rozprechtic, odkud se vracíme po červené značce do Dubé přímo nebo s odbočkou k soše sv. Prokopa.

© Geodézie On Line

Mapku a popis výletu naleznete v příloze.

Příloha

Mapa trasy
Mapa trasy
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu