27981676
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Od hradu Kost na zříceninu skalního hradu Valečov

Český ráj

Podkost

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Oblíbená trasa vedoucí mezi dvěma dominantami Českého ráje.

K dopravě pod hrad Kost doporučujeme hnědou linku sezonních turistických autobusů. Své auto můžete nechat na parkovišti pod Valečovem.

První úsek výletu vede od hradu Kost (1) po červené turistické značce (Zlaté stezce Českého ráje) lesem kolem Pomníků, které připomínají srážku pruských a rakouských vojáků při válce v roce 1866. Na rozcestí Pod Žehrovkou se musíte rozhodnout, zda půjdete kolem rekreačního Komárovského rybníka nebo pod Sokolkou a přes Obětní kámen. Zelená vás povede lesem (1a) ke Komárovskému rybníku, přes Novou Ves a osadu Zápudov ke zříceninám hradu Valečov. Usek mezi restauraci na křižovatce a Zápudovem za mokra nedoporučujeme. Bývá značně rozbahněn.

Pokud budete pokračovat z rozcestí Pod Žebrovkou (1b) po červené (Zlaté stezce Českého ráje), projdete po silnici osadou Srbsko a lesem obejdete mohutný skalní útvar Sokolka. U Zakopané přijdete na lesní silničku, z které bude červená odbočovat doprava do Příhraz. Vy půjdete stále po silničce až narazíte na modrou značku. Ta vás povede přes Černou Louži a Obětní kámen na Skalku. Zde se vrátíte na Zlatou stezku a po červené přes Bunclavu a kolem skalních bytů dorazíte ke zříceninám hradu Valečov. Po prohlídce sejdete na parkoviště pod hradem.

hrad Kost, autor: Archiv Sdružení Český ráj
hrad Kost, autor: Archiv Sdružení Český ráj
hrad Kost, autor: Gerald Blondy
Hrad Valečov, autor: jan špelda
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu