26670580
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Ze Semil za výhledy i do údolí

Český ráj

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Okružní trasa ze Semil přes místa krásných výhledů.

Průběh trasy: Semily - Komárov - Kozákov (8 km) - Záhoří - Krkavčí skála - Semily (16 km)

Popis trasy: O Horním Pojizeří se říká, že je to kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí. O pravdivosti tohoto výroku se můžete přesvědčit při následujícím výletu, který nás zavede na Kozákov - nejvyšší vrchol Českého ráje, i na okraj hluboce zaříznutého kaňonu Jizery. Pro tento výlet jsou nejvhodnější dny s dobrou viditelností, neboť za příznivých podmínek můžeme z Kozákova zhlédnout až čtvrtinu Čech.

Od rozcestníku turistických značek na semilském náměstí se vydáme po zelené značce přes most a za železničním přejezdem odbočíme doleva. Vystoupáme místní částí Kopanina až na rozcestí Na Rovném. Zde si můžeme odpočinou a pokochat se výhledem na vrcholky Krkonoš. Nyní půjdeme kousek po silnici, abychom opět brzy odbočili vlevo a sešli do údolí Palučinského potoka. Odtud opět stoupáme až do Komárova, kde se zeleně značená trasa setkává s červenou Zlatou stezkou Českého ráje a následně se žlutou turistickou značkou. Stále se držíme zelené, která nás dovede na vrchol Kozákova k Riegrově chatě.

Po nezbytném odpočinku a návštěvě rozhledny bude náš výlet pokračovat po zelené značce. Sestoupáme do Záhoří, projdeme obcí a místní částí V Dolině až na silnici Semily - Železný Brod. Vydáme se vpravo po silnici, z níž však zakrátko odbočíme ke skalní vyhlídce Krkavčí skála, která nabízí úchvatný pohled do hlubokého údolí Jizery. Do Semil se vrátíme po žlutě značené cestě.

Vrch Kozákov
Vrch Kozákov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu