27547180
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hraběcí

Českolipsko

Nový Bor

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Výlet Novoborskem.

Průběh trasy: Nový Bor * Radvanec * Sloup v Čechách * Lindava * Svitava * Svojkov * Sedm trpaslíků * Pihel, Chomouty * Chotovice * Nový Bor

Popis trasy: Na výlet se vydáme z Nového Boru po cyklotrase č. 3056, která nás dovede přes Radvanec a Sloup v Čechách do Lindavy. Necelý kilometr do Svitavy pojedeme po trase č. 3055, odtud přes Záhořín a Svojkov po trase č. 3062. Ze Svojkova prudce sjedeme k Sedmi Trpaslíkům, kde odbočíme nalevo směr Pihel. Po 700 m sjedeme na trasu č. 3053, která nás přes Chotovice dovede zpět do Nového Boru.

Zajímavosti na trase:

PUSTÉ KOSTELY – rozsáhlý umělecký skalní labyrint na úpatí skal při mostě přes Svitavu, snad byl vytesán při podnikatelské činnosti Kinských ve 2. polovině 18. století. V roce 1984 se zde natáčela pohádka S čerty nejsou žerty. Poblíž barokní reliéf Krista.

SVOJKOV – obec s prehistorickými nálezy, pocházel odtud Jan z Chlumu, který doprovázel Jana Husa do Kostnice. Zámek ze 17. století zbořen po požáru roku 1959.

SLOUP V ČECHÁCH -  obec leží 4 km jihovýchodně od Nového Boru. Turisticky vyhledávaná lokalita a známá rekreační oblast s velkým množstvím přírodních zajímavostí v jejím okolí. Mezi výletní místo patří skalní hrad Sloup s poustevnou.

SLOUPSKO-SVOJKOVSKÉ SKÁLY – významná část Cvikovské pahorkatiny, kdy při okrajích neovulkanického hřebenu se nacházejí hřbítky a údolíčka s pískovcovými věžemi. Významné horolezecké terény.

CHOTOVICE – obec založená patrně ve 14. století při tvrzi, po které se dochovaly jen skromné zbytky pod hostincem (tvrz Kalov př. r. 1421). První zmínka o vsi s rybníkem z roku 1455. Kaple N. Panny Marie z roku 1777 postavená na místě starší stavby. Na okraji vsi železitý pramen.


© Geodézie On Line

Mapku a popis výletu naleznete v příloze.

Dovolená s dětmi - nabídka

Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. Cestou můžete navštívit Skalní hrad Sloup nebo skalní labyrint Pusté kostely, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty.

Příloha

Mapa trasy
Mapa trasy
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu