27231074
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kolem Ortelu

Českolipsko

Cvikov

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Cyklovýlet v regionu Novoborska.

Průběh trasy: Cvikov * Lindava * Maxov * Sloup v Čechách * Radvanec * Nový Bor * Havraní skály * Cvikov

Popis trasy: Z cvikovského náměstí se vydáme po cyklotrase č. 3007 do Lindavy, kterou projedeme po trase č.3055. V dolní části obce odbočíme směr Nový Bor (trasa č.3056) přes vyhledávanou rekreační oblast Sloup v Čechách. Z Nového Boru do Cvikova dojedeme po trase č.3053.

Zajímavosti na trase:

ORTEL – významný vrch Cvikovské pahorkatiny o nadmořské výšce 554m, na vrcholu malé skalky (tradice popravčího vrchu, údajně i keltské obětiště). Na úpatí zpustlá kaplička.

RADVANECKÝ RYBNÍK (Sloupské koupaliště) – rybník o rozloze 8,67 ha, původně pohon pily, pak přejmenován na Vlaštovčí jezero, roku 1905 vzniklo koupaliště. Dnes největší rekreační středisko regionu obec Sloup v Čechách.

LINDAVA – osada uváděná roku 1362. Roku 1756 založena za Kinských výroba zrcadel a následoval bouřlivý rozvoj textilního průmyslu – bělírny příze a plátna, barvírny, kartounky, přádelny a tkalcovna.

LINDAVSKÉ PÍSKOVCOVÉ DÍRY – asi 40 skalních prostor, většinou ve tvaru chodeb v několika skupinách, místy i v patrech.

HAVRANÍ SKÁLY –Skalnatý hřbet s několika skalními věžemi. Na nejvyšší skálu s vyhlídkou vytesány schody. Horolezecké terény. Podle pověsti zkamenělý rytíř z Klíče se svou družnou. Snad popravčí místo sloupského panství ve středověku.

ÚDOLÍ SAMOTY – široké údolí Dobranovského potoka s udržovanou studánkou (s údajně léčivou vodou). Na okraji údolí lidový reliéf Bičování Krista.

© Geodézie On Line

Mapku a popis výletu naleznete v příloze.

Dovolená s dětmi - nabídka

Trasa je vhodná i pro rodinné výlety, můžete ji spojit například s koupáním v Radvaneckém rybníku.

Příloha

Mapa trasy
Mapa trasy
Radvanec
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu