27422209
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lezecké oblasti Suché skály a Vranovský hřeben

Český ráj

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Velmi oblíbená skalní oblast je vhodná spíše pro zkušené lezce.

Pískovce Vranovského hřebene byly tektonickou činností vysunuty z podzemí a vztyčeny do vertikální polohy. Charakteristická silueta ostře rozeklaných skal už z dálky láká vyznavače horolezeckého sportu.

Lezecká oblast zahrnuje kromě suchých skal a Vranovského hřebene i Betlémské skály, Chléviště, Drábovnu, Klokočské skály, Raubířské stěny a další.

Pevný cenomanský pískovec Suchých skal a Vranovského hřebene připomíná horský terén a poskytuje nádherné lezecké zážitky. Výhodou je to, že díky pevné hornině je zde možno lézt i po dešti, kdy se měkčí pískovec v okolních oblastech poškozuje.

Klokočské skály jsou rozsáhlým skalním městem se strmou skalní stěnou, která spadá do údolí Klokočského potoka. Vlivem zvětrávání se místy vytvořily izolované skalní stěny.

Betlémské skály v podstatě navazují na Klokočské skály. Oblíbená je skála hřibovitého tvaru se dvěma skalními branami zvaná Trojnožka, nebo též Děravec. Na severovýchodě se tyčí desetimetrová Zdenčina skála, nad údolím Klokočského potoka se zvedají zaoblené výchozy skal, tzv. sloní hřbety.

Další informace najdete zde.

Suché skály, autor: Pavla Bičíková
Suché skály, autor: Pavla Bičíková
Vranovský hřeben, autor: Archiv TPCR
Suché skály, autor: Archiv TPCR
Betlémské skály, autor: Luděk Antoš
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu